OnLine

nikdo

Závody

VI. Memoriál Miroslava Šianského

Na závody I. kola Ústeckého regionálního poháru VI. Memoriál Miroslava Šianského, který se konal 22. 3. 2014 v Lounech, se přihlásilo celkem 276 závodníků z 26 klubů všech věkových kategorií v kata, ale i kumite. V kategorii kata junioři a muži, které se účastnilo šest soutěžících, za náš klub soutěžil Daniel Oplt, ale bohužel se mu nedařilo a tak skončil na pátém místě. Mince se obrátila 19. 4. 2014 na II. kole Ústeckého regionálního poháru pořádaného klubem Sport Relax Česká Lípa, kterého se účastnilo přibližně tolik závodníků jako v I. kole.

Na tuto soutěž již nepřijel Daniel Oplt sám, ale i další náš cvičenec Dinh-Kha Tran, oba dva se přihlásili jak do soutěže kata jednotlivci, tak i kata duo. Daniel měl již od začátku celkem slušně „našlápnuto“ a hned v prvním kole kategorie kata junioři a muži zvítězil 3:0 nad Kvapilem Josefem z oddílu Kamikaze Ml. Boleslav. Do dalšího kola nastupoval proti Dominiku Bicanovi z oddílu Ippon Rakovník, kde zvítězil „kontumačně“, jelikož Dominik popletl katu Kanku Dai, do které se mu evidentně „připletla“ kata Kanku Sho. Nicméně Daniel předvedl perfektně katu Jion a tak lze jen spekulovat, jaký by byl výsledek rozhodčích, kdyby Dominik Kanku Dai dokončil.  V třetím a posledním kole o I. místo nastoupil proti Tomáši Schiffmannovi z oddílu Kamikaze Ml. Boleslav, „proti“ kterému nasadil katu Bassai Sho, jehož výkon ocenili dva rozhodčí ze třech a vítězství bylo „doma“. Bohužel Dinh-Kha Tranovi nepřálo štěstí a hned v prvním kole ztratil rovnováhu při katě Bassai Dai a tím pro něj tato soutěž v kategorii kata junioři a muži skončila. Nicméně lze z určitostí tvrdit, že i zde by měli rozhodčí „tvrdý oříšek“ v rozhodování. To, že Dinh-Kha Tranovi nepřálo ten den štěstí se ukázalo i v kategorii kata duo, kde při katě Jiin ztratil rovnováhu. Celkově to, ale byl výborný výkon a to už nejen proto, že to byla premiéra, na kterou se nijak zvlášť nepřipravovali, ale i proto, že Tran s Danem získali v této kategorii příznivé ohodnocení s II. místem.

Na závěr lze konstatovat, že velkým úspěchem bylo dosažení prvního místa Daniela Oplta, jak již bylo výše zmíněno, což nebyla „radost“ jen jeho, ale i ostatních členů našeho oddílu, ale také umístění na druhé příčce v premiéře kategorie kata duo. A tak lze brát vážně, že byl Daniel Oplt na valné hromadě TJ Emě Mělník vyhlášen nejlepším sportovcem s finančním ohodnocením.