Přebory středočeského kraje 2015

Autor: Oddíl Karate <info@karatemelnik.cz>, Téma: Závody, Zdroj: http://karatemelnik.cz, Vydáno dne: 21. 06. 2015

13. června 2015 se v Mladé Boleslavi konaly Přebory středočeského kraje svazu karate, které byly mimo jiné postupové na nadcházející mistrovství republiky. Této soutěže se zúčastnilo okolo stovky závodníků. V kategorii KATA muži nad 16 let závodil Daniel Oplt, který se v této kategorii umístil na skvělém druhém místě s katou Gojushiho Sho. V další kategorii KATA muži U 21 se umístil na třetím místě s katou Enpi. Dále závodil v kategorii KUMITE junioři do 76 Kg, kde obhájil 2 místo, které měl svým způsobem zajištěné, nicméně to byl krásný zápas. Další závodníci Jan Přibyl a Rostislav Oplt závodili v kategorii KATA muži masters, která byla pro Rostislava Oplta smolná, neboť se mu nepodařilo katu Gojushiho Sho dotáhnou do konce, snad i proto, že se jednalo o jeho první závod, ale i přesto získal třetí místo. První místo získal zaslouženě Jan Přibyl, na které se probojoval s katou Bassai Dai a Enpi a předvedl tak skvělý výkon. V další kategorii KATA team, na kterou byli všichni tři naši závodníci dobře připraveni, se nakonec nekonal, protože do této kategorie byli přihlášeni sami. Téměř na konci celé soutěže se konala kategorie KUMITE masters, ve které závodil Rostislav Oplt. Bohužel, hned při prvním zápase, který byl rozhodující o postup do boje o první místo, nasbíral zbytečné trestné body, díky kterým zápas prohrál po jedné minutě kontumačně, a který do té doby byl 0:0, mohl být výsledek mnohem lepší, ale nakonec třetí místo je také skvělé.