XV. ročník Vánočního poháru Města Chodov

Autor: Oddíl Karate <info@karatemelnik.cz>, Téma: Závody, Zdroj: http://karatemelnik.cz, Vydáno dne: 07. 12. 2013

Na závody XV. ročníku Vánočního poháru Města Chodov, který se konal 30. 11. 2013 v nové hale, se přihlásilo přibližně okolo sto padesáti závodníků všech věkových kategorií v kata a kumite z různých klubů české republiky, jako např. KK Tygr Karlovy Vary, TJ Jiskra Domažlice, SK Unitop Shodokan Sokolov, TJ Skvrňany Plzeň, Narama Rokycany, Karate Horažďovice aj., ale také německý klub Sport- und Karateschule Staßfurt s několika karatisty, kteří obsadili téměř všechny kategorie, ve kterých mimo jiné vyhrávali. Za náš klub soutěžili Dinh-Kha Tran a Daniel Oplt, v kategorii kata junioři, které se účastnilo osm soutěžících, se zúčastnil jen Dan a v kategorii kata muži, jak Dinh-Kha Tran, tak i Daniel s šesti soutěžícími. Daniel v kategorii kata junioři, bojoval v prvním kole s Hermannem Lucasem z výše zmíněného německého klubu, který předváděl katu Empi, nicméně to nestačilo na katu Jitte se kterou Dan vyhrál 3:0 a tak, ačkoliv to neočekával, zaslouženě postoupil do dalšího kola. Postupně se Dan probojoval až do finále, kde soupeřil s Tomischka Lucasem z již zmiňovaného německého oddílu, proti kterému „nasadil“ katu Jiin, která ovšem nestačila na katu Unsu, kterou německý karatista předvedl a vyhrál 3:0. V kategorii kata muži se Danielovi nepodařilo postoupit a Dinh-Kha Tranovi, ačkoliv měl velmi dobře „našlápnuto“ se nepodařilo zvítězit v boji o první a druhé místo a následně ani o třetí, čili skončil na čtvrtém místě. Velkým úspěchem však bylo dosažení druhého místa Daniela Oplta, jak již bylo výše zmíněno, což nebyla „radost“ jen jeho, ale i ostatních členů našeho oddílu, ale především trenéra Honzy Přibyla.